Slavnostní zahájení

Gerhart Hauptmann Theater, Zittau

Již potřinácté bude trojzemí žít šest dní filmem. Filmový festival Nisa zahájí moderátorka Jana Rupp za uměleckého doprovodu souboru Divadla Gerharta Hauptmanna, které předvede scény z představení „Dancer in the Dark“, muzikálu autora Patricka Ellswortha podle stejnojmenného filmu Larse von Triera. Úplně první festivalový film, „24 týdnů“ Anne Zohra Berrachedové, k nám přichází přímo z Berlinale. Slavnostní večer zakončí hudební vystoupení Pulsar Trio, které během after-show party ve foyer divadla naláká na nadcházející dny festivalu.

Moderuje: Jana Rupp
Režie: Dorotty Szalma
Choreografie: Marko E. Weigert, Dan Pelleg
Dramaturgie a texty písní: Kerstin Slawek
Hudba: Levente Gulyás
Výprava: Wolfgang Kurima Rauschning

Zahajovací film: 24 týdnů

Koncert: Pulsar Trio

10.05. 19:00 | Gerhart-Hauptmann-Theater, Zittau

Vstupenky: předprodej: 13,00 € | na místě: 15,00 €

 

24 Wochen / 24 tygodnie / 24 týdnů

D | 2016 | 102 min | DCP, OF + en UT + pl,cz Ü

Režie: Anne Zohra Berrached
Scénář: Carl Gerber, Anne Zohra Berrached
Kamera: Friede Clausz
Produkce: Melanie Berke, Tobias Büchner, Thomas Kufus
Hrají: Julia Jentsch, Bjarne Mädel, Johanna Gastdorf, Emilia Pieske, Maria Dragus

Astrid je nadaná a úspěšná kabaretiérka, zatímco ji její muž podporuje a dělá jí managera. Když však čekají druhé dítě, dostane se jejich jinak dobře naplánovaný život nečekaně ze zajetých kolejí: na rutinní prohlídce se dozvědí, že se jejich dítě nenarodí zdravé. Optimismus, který je na začátku naplňoval, ale jejich vztah brzy vystaví těžké zkoušce. Ve starosti o budoucnost dítěte, ale i rodiny a povolání čelí velkému morálnímu konfliktu – rozhodnutí mezi životem a smrtí.

 
Host: Anne Zohra Berrached

 

PULSAR TRIO

Uskupení PULSAR TRIO z Postupimi je instrumentálním projektem fungujícím od roku 2007, v jehož středu je indický nástroj zvaný sitár. V osobitých, chytlavých kompozicích objevují tito tři hudebníci pulzující vesmír zvuků piana, sitáru a bubnů, jaký bylo dosud možné zaslechnout jen zřídkakdy. Máme radost, že po vystoupeních na festivalu FUSION a festivalu v Glastonbury můžeme tyto neobyčejné umělce nejvyšší kvality přivítat nyní i v Žitavě.